fbpx

Sephora – lista marek cruelty free

Polacy coraz częściej zwracają uwagę podczas zakupów, czy dany produkt był testowany na zwierzętach. Dlatego postanowiłam wyjść naprzeciw i przygotować całą serię wpisów, która ma pomóc w dokonaniu wyboru. Do tej pory na blogu pojawiały się zestawienia tylko moich ulubionych i sprawdzonych marek cruelty free (TUTAJ). Tym razem jednak przysiadłam i dokonałam większego, jak to się brzydko mówi z angielskiego, researchu. Sama najczęściej robię zakupy w perfumeriach Sephora, dlatego właśnie to miejsce rozpocznie serię. Wbrew pozorom, w Sephora można znaleźć całkiem sporo marek, w tym profesjonalnych, które spełniają standardy.

W zestawieniu znajdziesz marki, które nie testują na zwierzętach, nie zlecają zewnętrznym podmiotom takich testów, sprawdzają dostawców i nie dystrybuują kosmetyków w krajach, w których testy na zwierzętach są wymagane. Jest w czym wybierać i myślę, że te najlepiej znane, luksusowe marki można z powodzeniem zastąpić. 

Lista została podzielona na kategorie: pielęgnacja, makijaż, perfumy i pielęgnacja włosów. Marki oznaczone gwiazdką (*) należą do większego koncernu, który niekoniecznie spełnia kryteria cruelty free. Dodatkowo specjalnie dla wegan zaznaczyłam marki, które wg mojej wiedzy są w 100% wolne od składników odzwierzęcych. 

Jeśli uważasz, że jakaś marka znalazła się w zestawieniu niesłusznie lub jej brakuje, daj znać w komentarzu. Koniecznie uzasadnij, żebym mogła od razu wprowadzić zmiany 😉 Którą drogerię lub perfumerię mam sprawdzić w następnej kolejności?

***

Ściskam!

Hania

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sylwia
sylwia
7 miesięcy temu

PETA jak ktoś powołuje się na ich oszustwa to dla mnie takie strony nie istnieją.

Uska
Uska
2 lat temu

Tata Harper brak 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x