fbpx

Sephora – lista marek cruelty free

Polacy coraz częściej zwracają uwagę podczas zakupów, czy dany produkt był testowany na zwierzętach. Dlatego postanowiłam wyjść naprzeciw i przygotować całą serię wpisów, która ma pomóc w dokonaniu wyboru. Do tej pory na blogu pojawiały się zestawienia tylko moich ulubionych i sprawdzonych marek cruelty free (TUTAJ). Tym razem jednak przysiadłam i dokonałam większego, jak to się brzydko mówi z angielskiego, researchu. Sama najczęściej robię zakupy w perfumeriach Sephora, dlatego właśnie to miejsce rozpocznie serię. Wbrew pozorom, w Sephora można znaleźć całkiem sporo marek, w tym profesjonalnych, które spełniają standardy.

W zestawieniu znajdziesz marki, które nie testują na zwierzętach, nie zlecają zewnętrznym podmiotom takich testów, sprawdzają dostawców i nie dystrybuują kosmetyków w krajach, w których testy na zwierzętach są wymagane. Jest w czym wybierać i myślę, że te najlepiej znane, luksusowe marki można z powodzeniem zastąpić. 

Lista została podzielona na kategorie: pielęgnacja, makijaż, perfumy i pielęgnacja włosów. Marki oznaczone gwiazdką (*) należą do większego koncernu, który niekoniecznie spełnia kryteria cruelty free. Dodatkowo specjalnie dla wegan zaznaczyłam marki, które wg mojej wiedzy są w 100% wolne od składników odzwierzęcych. 

Jeśli uważasz, że jakaś marka znalazła się w zestawieniu niesłusznie lub jej brakuje, daj znać w komentarzu. Koniecznie uzasadnij, żebym mogła od razu wprowadzić zmiany 😉 Którą drogerię lub perfumerię mam sprawdzić w następnej kolejności?

***

Ściskam!

Hania

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sylwia
sylwia
15 dni temu

PETA jak ktoś powołuje się na ich oszustwa to dla mnie takie strony nie istnieją.

Uska
Uska
1 rok temu

Tata Harper brak 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x