fbpx

Douglas – lista marek cruelty free

Obiecałam całą serię na temat marek kosmetycznych cruelty free, które można kupić w różnych miejscach w Polsce. Była już mowa o perfumeriach Sephora, przyszedł czas na największego konkurenta, czyli Douglas. Warto zaznaczyć, że marka własna tych perfumerii powstaje w Szwajcarii i nie jest testowana na zwierzętach. Za to oferuje całkiem przyzwoity stosunek ceny do jakości. Produkty Douglas w niczym nie ustępują najlepszym i najbardziej luksusowym markom kosmetycznym.

W perfumeriach Douglas można znaleźć naprawdę sporo ciekawych i bezpiecznych marek, zarówno makijażowych, jak i pielęgnacyjnych. Tradycyjnie w zestawieniu znajdą się tylko te marki, które same nie testują, nie zlecają takich procederów, sprawdzają swoich dostawców i nie są obecne na rynkach, które obligatoryjnie wymagają testów na zwierzętach.

  • marki cruelty free
  • marki cruelty free, których właściciel nie spełnia kryteriów
  • wymaga dodatkowego sprawdzenia

W perfumeriach Douglas odnotowałam sporo znaków zapytania, a na temat niektórych marek w ogóle nie znalazłam żadnych informacji. Będę więc odzywać się do poszczególnych firm i wypytywać o szczegóły. Stale monitoruję sytuację na rynku, więc jeśli dowiem się o jakichś zmianach, będę je na bieżąco wprowadzać 🙂 Jeśli nie chcesz, żeby jakakolwiek informacja Cię ominęła, to obserwuj mnie na Instagramie – @miss_hannak i Facebooku – Hanna’s Passions. Wszelkie zmiany na pewno zostaną ogłoszone w jednym i drugim miejscu 😉 

Jeśli uważasz, że jakaś marka znalazła się na liście niesłusznie, lub odwrotnie, powinna się na niej znaleźć – daj znać w komentarzu koniecznie z uzasadnieniem, żebym od razu mogła wprowadzić poprawki.

***

Ściskam!

Hania

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o