Douglas – lista marek cruelty free
Obiecałam całą serię na temat marek kosmetycznych cruelty free, które można kupić w różnych miejscach w Polsce. Była już mowa o perfumeriach Sephora, przyszedł czas na największego konkurenta, czyli Douglas. Warto zaznaczyć, że marka własna tych perfumerii powstaje w Szwajcarii i nie jest testowana na zwierzętach. Za to oferuje całkiem przyzwoity stosunek ceny do jakości. Produkty Douglas w niczym nie ustępują najlepszym i najbardziej luksusowym markom kosmetycznym.
W perfumeriach Douglas można znaleźć naprawdę sporo ciekawych i bezpiecznych marek, zarówno makijażowych, jak i pielęgnacyjnych. Tradycyjnie w zestawieniu znajdą się tylko te marki, które same nie testują, nie zlecają takich procederów, sprawdzają swoich dostawców i nie są obecne na rynkach, które obligatoryjnie wymagają testów na zwierzętach.
- marki cruelty free
- marki cruelty free, których właściciel nie spełnia kryteriów
- wymaga dodatkowego sprawdzenia
Pielęgnacja
- 18.21 Man Made
- Annayake
- Apot.Care
- Australian Gold
- Benton
- Biotulin
- BodyBoom
- Clochee Simply Organic
- DayTox
- Douglas - wszystkie marki pielęgnacyjne i makijażowe
- Dr. Hauschka
- Dr Irena Eris
- ECooking
- Embryolisse
- Foreo
- Glov
- Grown Alchemist
- Hello Ganic
- Human+Kind - Vegan
- Isle of Paradise
- Kora Organics
- Long 4 Lashes
- Madara
- Neogen
- Norel Dr. Wilsz
- Organique
- Physicians Formula
- Resibo
- Rituals
- Sol De Janeiro
- Strivectin - marka wycofana z Chin w 2019 roku
- The Ordinary
Perfumy
Makijaż i paznokcie
- Ardell
- Amber Valetta
- Cailyn
- e.l.f. Cosmetics
- Hourglass* - Unilever
- I Heart Revolution
- Iconic London
- Inglot
- Jeffree Star
- Laura Mercier
- Lime Crime - posiada certyfikaty PETA i Leaping Bunny
- Mavala
- Neo Make Up
- Neonail
- Nude By Nature
- NYX Proffesional Makeup* - L'Oreal
- Orly
- Real Techniques
- The Balm
- The Karl Lagerfeld + ModelCo
Pielęgnacja i stylizacja włosów
W perfumeriach Douglas odnotowałam sporo znaków zapytania, a na temat niektórych marek w ogóle nie znalazłam żadnych informacji. Będę więc odzywać się do poszczególnych firm i wypytywać o szczegóły. Stale monitoruję sytuację na rynku, więc jeśli dowiem się o jakichś zmianach, będę je na bieżąco wprowadzać 🙂 Jeśli nie chcesz, żeby jakakolwiek informacja Cię ominęła, to obserwuj mnie na Instagramie – @miss_hannak i Facebooku – Hanna’s Passions. Wszelkie zmiany na pewno zostaną ogłoszone w jednym i drugim miejscu 😉
Jeśli uważasz, że jakaś marka znalazła się na liście niesłusznie, lub odwrotnie, powinna się na niej znaleźć – daj znać w komentarzu koniecznie z uzasadnieniem, żebym od razu mogła wprowadzić poprawki.
***
Ściskam!
Hania
Nie ma jakiś tańszych firm wegańskich i bez okrucieństwa???
Bentley z tego co inne artykuły sugerują weszli na chinski rynek.
Czy wie Pani cokolwiek n.t.firmy DeRuy Perfumes?
Czy ma Pani jakieś wiarygodne informacje n.t. PZ Cussons?
Byłam w Douglasie, to niesympatyczna dziewczyna powiedziała że nie mają wegańskich podkładów:(
To ciekawe, bo mają w asortymencie markę ELF, która słynie z wegańskich kosmetyków. Hourglass ma też wegański podkład w sztyfcie. Więcej takich produktów jest chyba w Sephorze. Np. podkłady Fenty Beauty czy Kat von D i chyba Urban Decay i Smashbox też coś mają. I wydaje mi się, że Anastasia Beverly Hills też się łapie, ale ręki nie dam uciąć.
Od kiedy Unilever jest cf
A gdzie jest napisane, że Unilever jest cf? Wystarczy spojrzeć na legendę.
W rubryce makijaż i paznokcie widnieje jeden produkt Unilevera
Nie produkt, tylko marka i to z odpowiednią adnotacją. Hourglass należy do Unilever, ale jest osobną spółką, która nie prowadzi i nie zleca testów na zwierzętach. No chyba że masz jakieś informacje, których ja nie posiadam. Podaj źródło, to uaktualnię listę. Jak się dobrze przyjrzysz, to znajdziesz legendę, gdzie są wyjaśnione stosowane przeze mnie oznaczenia. Spółką matką NYX jest z kolei Loreal, ale sam NYX jest ok. To do Ciebie należy decyzja, co zrobisz z tymi wiadomościami. Ja je tylko zbieram w jednym miejscu i podaję zainteresowanym tematem osobom.
Jak jest z firmą Eveline?
Wydali takie oświadczenie: https://www.facebook.com/EvelineCosmeticsPoland/photos/a.315389363187/10156666004938188/?type=3&theater
Zdaje się, że było dużo szumu kiedyś z powodu obecności w Chinach. Z tego oświadczenia wynika, że Eveline do Chin nie eksportuje. Są więc firmą bezpieczną.
Właśnie nie rozumiem tego, nie mniej taki artykuł widnieje dalej; https://wirtualnekosmetyki.pl/-eksport/eveline-cosmetics:-rynki-azjatyckie-stanowia-wazna-czesc-naszego-przychodu-z-eksportu-, chyba, że zakazali testów – w końcu!!!
Eveline sprzedaje kosmetyki w Hong Kongu i Makau, gdzie obowiązuje prawo miejscowe, które nie wymaga testów na zwierzętach. Producent deklaruje, że w kontynentalnych Chinach firma nie jest obecna. W tym artykule mowa jest o Azji, a nie stricte o Chinach.
Haniu, czy mogłabyś potwierdzić albo zaprzeczyć, byłam dzisiaj w Douglasie w poszukiwaniu wegańskich perfum, panie odradziły mi Bohoboco tłumacząc ze firma weszła na azjatycki rynek wiec nie jest cruelty free. Zwróciły z kolei moja uwagę na perfumy marki Boucheron, słyszałaś może o nich?
Szczerze mówiąc nic o tym nie wiem i bardzo mnie zmartwiłaś. Sprawdzę to i dam znać, tymczasem postawię znak zapytania przy marce Bohoboco. Co do drugiej marki – nie znam, ale zaraz się zapoznam 🙂